قوانین و راهنما

مقدمه 
خشکشویی آنلاین واشمن در راستاي توجه به اصل مشتری مداری و به طور خاص رعايت حقوق مشتريان و به منظور شفاف سازی كيفيت خدمات ارائه شده اقدام به تنظیم توافقنامه و قوانین همکاری نموده است. در توافقنامه زیر، فرآیند ثبت نام و ارائه خدمات تحت این قوانین انجام می‌شود و ثبت سفارش به معنای پذیرش این توافق نامه می-باشد.

تعاريف
خشکشویی آنلاین واشمن : ارائه دهنده خدمات خشکشویی که در اين توافقنامه، خشکشویی آنلاین واشمن ناميده مي شود.
کاربر: دريافت كننده خدمات كه از اين پس در اين توافقنامه کاربر ناميده مي شوند.

حساب کاربری
هر کاربر مجاز به ساختن یک حساب کاربری است. در غیر این صورت هیچگونه خدمت و تخفیفی به کاربر تعلق نمی گیرد و در صورت بروز آسیب به البسه، خسارتی از سمت خشکشویی آنلاین واشمن  به کاربر تعلق نمیگیرد و خشکشویی آنلاین واشمن ازهرگونه مسئولیتی مبرا می باشد. در هنگام ثبت نام لازم است کاربر نام و نام خانوادگی صحیح و یک شماره موبایل (به نام شخص دارنده حساب کاربری باشد) و پست الکترونیکی معتبر تحت اختیار سفارش دهنده ثبت نماید. همچنین آدرس و موقعیت جغرافیایی قابل دریافت کاربر باید به طور صحیح و دقیق وارد گردد. در صورت تغییر آدرس و موقعیت جغرافیایی در طول انجام مراحل خدمات، کاربر موظف به اطلاع رسانی به خشکشویی آنلاین واشمن  می باشد در غیر این صورت خشکشویی آنلاین واشمن از هر گونه مسئولیت مبرا می باشد.
تمامی مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده کاربر است. در صورت مفقود یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع خشکشویی آنلاین واشمن برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌ رسانی به خشکشویی آنلاین واشمن انجام نشده است مسئولیت همه فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهده شخص کاربر خواهد بود و خشکشویی آنلاین واشمن از هرگونه مسئولیت مبرا می باشد.
کاربر به هیچ وجه مجاز به ارائه حساب کاربری خود به شخصی دیگر نیست. مسئولیت تمامی فعالیت‌های انجام شده با هر حساب کاربری برعهده شخص کاربر می‌باشد در غیر این صورت خشکشویی آنلاین واشمن از هرگونه مسئولیت مبرا می باشد.

دریافت لباس
خشکشویی آنلاین واشمن موظف است در بازه زمانی که کاربر برای دریافت در اپلیکیشن تعیین کرده است، برای دریافت سفارش اقدام نماید.
برای لغو سفارش، کاربر موظف است تا قبل از شروع بازه زمانی تعیین شده برای دریافت البسه اقدام نماید و پس از آن به منزله‌ی پذیرفتن هزینه‌های مربوط به لغو سفارش می‌باشد.
در صورت معتبر نبودن اطلاعات وارد شده شامل آدرس، موقعیت جغرافیایی یا تلفن همراه و همچنین عدم امکان برقراری تماس با کاربر، خشکشویی آنلاین واشمن می‌تواند آن درخواست را به صورت یک طرفه لغو نماید.
در صورت عدم درخواست کاربر مبنی بر ارائه قبض رسید دریافت البسه، خشکشویی آنلاین واشمن از هر گونه مسئولیت در قبال تناقضات احتمالی البسه تحویلی و فاکتور الکترونیکی مبرا می باشد.

خدمات
کاربر قبل از تحویل البسه خود موظف است جیب های آن را بازبینی نماید، در غیر این صورت خشکشویی آنلاین واشمن هیچگونه مسئولیتی در قبال اشیا داخل جیب های البسه نخواهد داشت.
خشکشویی آنلاین واشمن در قبال هر شی جانبی چسبانده شده به البسه تحویلی از جمله کمربند، سگک،دکمه، سنجاق قفلی، منجوق، لوگوی رنگ شده، زینت چرمی، پوست،علامت، زیپ، کلاه، یقه، تودوزی داخلی در صورت فقدان یا آسیب از هرگونه مسئولیتی مبرا می باشد.
هنگام بروز خسارت، در صورتی که آن قلم جزِئی از ست (مثل ست کت و شلوار، ست مبل، ست پرده) باشد، خشکشویی آنلاین واشمن فقط در قبال قلم خسارت دیده مسئول است و جبران خسارت متوجه کل ست نمی باشد.
هچنین خشکشویی آنلاین واشمن مسئولیتی در قبال موارد زیر ندارد:
 پرده ها و کرکره ها زینتی های چسبانده شده به واسطه چسب (بسیاری از افزودنی ها توان مواد خشکشویی را ندارند و در آبشویی از بین می روند، مخصوصا آنهایی که در معرض آفتاب بوده و بیش از یک سال عمر دارند.)
 منگوله (ممکن است در معرض آفتاب تضعیف شده باشند.)
 بند پرده ( بسیاری از آنها برای خشکشویی شدن، طراحی نشده اند. بسیاری با پلاستیک ساخته شده اند و برای راحتی با چسب چسبانده شده اند.)
 سرب پایین پرده، این موارد می تواند کوچک، گرد، سنگین و زنجیری باشند و باید قبل از دریافت البسه از پرده جدا شوند.
 طرح های نقره کوب و طلاکوب پرده ها و البسه (با توجه به طول عمر طلاکوب و نقره کوب ها به مرور شستشو از بین می روند. توضیح اینکه بسیاری از دانه های رنگ به صورت ناپایدار به پارچه چسبیده اند و در زمان شستشو/ خشکشویی از پارچه جدا می شوند.)
 گلدوزی های قدیمی و ضعیف (ممکن است در حین شستشو از بین بروند.)
 آب گرفتگی (مراحل شستشو/خشکشویی می تواند باعث 10% آبگرفتگی شوند، مراحل کاری بعد از شستشو می تواند آن را برطرف کند، در غیر این صورت به مرور زمان به حالت اول برمی گردد.)
در مورد اقلام خانگی (مانند پتو، ملحفه، روفرشی) و اقلام چوبی و نوبوک، عیوب و ایراداتی مانند چسب که زمان تولید در کارخانه مخفی بوده ممکن است بعد از مراحل شستشو نمایان شوند. هر چند در حین کار تمامی مراقبت ها به کار گرفته می شوند، خشکشویی آنلاین واشمن قادر به مخفی نگه داشتن تمامی این عیوب نیست و ممکن است چسب ها و دوخت های به کار گرفته شده در زمان تولید به شکل اول بازنگردند.
خشکشویی آنلاین واشمن نسبت به شل شدن و افتادن دکمه ها، زدگی(پارگی)، تغییر رنگ پارچه ‌های رنگین یا دو رنگی در اثر آفتاب خوردگی (مخصوصا در تورها و پرده ها)، آب رفتن، کوتاه شدن و تنگ شدن بعضی از پارچه‌ های البسه ها -که شستن و اتو کردن آن ها باعث آب رفتن، رنگ پریدگی(کم رنگ شدن) و یا شکستگی پارچه می شود- هیچگونه مسئولیتی به عهده ندارد. خشکشویی آنلاین واشمن هیچگونه تضمینی در قبال پاک شدن تمامی لکه ها (همانند لکه چربی ، مواد غذایی، سیاهی، جوهر، رنگ صنعتی و …) ندارد و در صورتی که بعد از انجام عمل خشکشویی و شستشو باز هم لکه ای برجای ماند خشکشویی آنلاین واشمن از هرگونه مسئولیت مبرا می باشد.
اگر در هنگام خشکشویی و حمل و نقل خسارتی به البسه وارد شود خشکشویی آنلاین واشمن خسارت وارده را به طور عادلانه جبران خواهد کرد که در هر حال، بیشتر از 10 برابر اجرت خدمات مندرج در فاکتور نخواهد بود.

هزینه‌ها‏‏‏‏‏‏ و نحوه پرداخت
نرخ خدمات لباس‌های ساده و معمولی در وبسایت و برنامه موبایل خشکشویی آنلاین واشمن موجود می باشد. در خصوص لباس های خاص، قیمت نهایی قبل از انجام خدمات محاسبه و به کاربر اعلام خواهد شد.
فاکتور نهایی سفارش به صورت الکترونیکی در اختیار کاربران قرارداده می شود و کاربر موظف است وجه سفارش را از طریق افزایش اعتبار به صورت آنلاین یا به صورت نقدی درهنگام تحویل البسه پرداخت نماید.
کاربر تقبل می‌نماید در مقابل پرداخت سفارش، البسه ی خود را دریافت نماید. در صورت عدم پرداخت، البسه به خشکشویی عودت داده می شود و تا زمان پرداخت وجه کامل که شامل هزینه انبارداری، حمل و نقل و وجه خدمت می باشد نزد خشکشویی آنلاین واشمن باقی می ماند. بدیهی است هرگونه افت کیفیت در اثر انبارداری در طول زمان مذکور بر عهده ی کاربر می باشد.
اعتبار قبض صادر شده یک ماه پس از تاریخ دریافت بوده و پس از آن فاقد اعتبار است و واشمن هیچگونه مسئولیتی در قبال البسه سفارش داده شده ندارد. همچنین چنان چه کاربر بیشتر از مبلغ مورد نیاز اقدام به افزایش اعتبار نماید در صورت تمایل به بازگشت وجه باید ایمیل درخواست خود را به آدرس infi@washmanapp.com   با موضوع “درخواست بازگشت وجه” ارسال نماید. در این صورت مدت زمان بازگشت وجه مذکور از تاریخ ارسال ایمیل به مدت حداقل 10 روز کاری می باشد.

تحویل البسه
خشکشویی آنلاین واشمن موظف است به مجرد آماده شدن سفارش مراتب را از طریق پیامک یا نوتیفیکیشن به کاربر اطلاع دهد و در طول بازه زمانی تعیین شده اقدام به تحویل سفارش نماید. چنان‌چه تغییری در زمان تحویل به وجود آید، اطلاع رسانی و هماهنگی‌های لازم با کاربر توسط خشکشویی آنلاین واشمن صورت خواهد گرفت. دارنده قبض رسید، صاحب البسه شناخته خواهد شد بنابراین کاربر باید در نگهداری قبض کوشا باشد. کاربر باید هنگام تحویل و دریافت البسه خود، تعداد آن را با تعداد مندرج در قبض صادر شده تطبیق دهد. در غیر این صورت هرگونه تناقض در تعداد البسه به عهده ی کاربر می باشد و خشکشویی آنلاین واشمن از هر مسئولیتی مبرا است. کاربر موظف است هنگام تحویل، البسه را از نظر صحت، تعداد و کیفیت خدمات کنترل نماید، در غیر این صورت خشکشویی آنلاین واشمن از هر گونه مسئولیتی مبرا است.